Kontakt

Fakturačné údaje

FEX spol. s r. o.
Oravská Jasenica 137, 029 64

IČO:48340812
DIČ:2120140528
IČ DPH:SK2120140528

 

obnova kancelárskych priestorov

Prečo investovať do obnovy kancelárskych interiérov v aktuálnej ekonomickej situácii?

V čase, kedy slovenská aj svetová ekonomika prestupuje na hrane recesie, sa zdá byť investícia do dizajnu kancelárskych priestorov ako utópia.

V tomto článku si predstavíme výhody, ktoré renovácia kancelárii v súčasnej neľahkej dobe prináša.

Rast nákladov

Nemyslíme len rast cien energií. Ceny kancelárskych priestorov v rámci celého Slovenska dosahovali v posledných mesiacoch rekordy. Opustiť staré kancelárske priestory bolo, práve pre vysoké ceny, pre mnohé firmy finančne nedostupné.

Potreba vymeniť súčasné priestory vzniká najmä z kapacitných, ale aj dizajnových dôvodov. Ak sa firma rozrastá a v starých priestoroch prijíma partnerov a klientov, v istom čase môžu byť priestory primalé, alebo vzhľadovo zastaralé.

Elegantným riešením je vdýchnutie nového života kancelárskym priestorom cez jej obnovu. Správnym rozvrhnutím priestorov nanovo môžete získať množstvo priestoru bez toho, aby ste museli zriaďovať nové kancelárske priestory.

Vhodne zvolenými doplnkami a dizajnovým nábytkom premeníte starú kanceláriu na úplne nový priestor. Veľkou výhodou je, že vytvorenie priestoru nejde na úkor pracovného pohodlia zamestnancov. Nevytvárame open officové priestory menšie, len aby sme tam umiestnili viac kolegov. Trendom posledného obdobia je prispôsobovanie dizajnu pohodliu a spokojnosti zamestnancov, nie naopak, že sa zamestnanec podriaďuje priestoru ako takému.

Prínosy pre firmu z krátkodobého aj dlhodobého hľadiska

Ak sa rozhodnete prerobiť súčasné kancelárske priestory, prínosy začne vaša firma pociťovať hneď.
Je preukázané, že zamestnanec v novom prostredí býva produktívnejší.

Vedeli ste, že?
Mnohé firmy, napr. Google, majú aj oddychové miestnosti. Potreba komfortu a oddychu je kľúčová. Vďaka tomu vzrástla produktivita o takmer 20%.


Správnym rozvrhnutím a prerábkou kancelárie získate vyššiu produktivitu, zamestnanci sú menej stresovaní a viac motivovaní. Výskumy potvrdzujú, že v nových priestoroch klesol aj počet dní s PN.
Naopak – narástla interaktivita medzi zamestnancami.

Je dôležité zanechať dobrý dojem – či už ide o zamestnancov, ktorí sú v ťažkých časoch tou najlepšou investíciou pre firmu, ale aj pre obchodných partnerov. Prvý dojem je vždy len prvý.

Ak plánujete s redizajnom kancelárskych priestorov, teraz je správny čas. Radi vám pomôžeme s návrhom aj samotnou realizáciou. Uvedomujeme si, že každá firma má voči klientom, ale aj zamestnancom, komunikovať inak. Preto dizajn právnej kancelárie sa nebude dať porovnať s priestormi reklamnej agentúry. Toto všetko zohľadňujeme aj pri našich návrhoch. Obráťte sa na nás.

Richard Brodňanský

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *